top of page
8 лютого - річниця від дня народження Д.І.Мєндєлєєва (1834-1907) 
Подивись відеоролик про безпечний Інтернет
4 лютого - Всесвітній день безпеки Інтернету

Всесвітній день безпеки Інтернету відзначається

у другий вівторок лютого.

 

     Всесвітній день безпеки в Інтернеті в 2004 році започаткувала Європейська комісія задля того, щоб об’єднати зусилля зацікавлених державних, суспільних та приватних організацій для збільшення рівня знань про безпечне і відповідальне використання Інтернет-технологій.

     Головним координатором Всесвітнього дня безпеки в Інтернеті в світі стала некомерційна організація Insafe (European Safer Internet Network), яка складається з національних організацій, що створені за участі Еврокомісії. Основне завдання Insafe ― підтримка громадян, в першу чергу молоді, в безпечному, етичному і ефективному використанні Інтернету та інших інформаційних і комунікаційних технологій.

Відзначають Всесвітній день безпеки в Інтернеті й в Україні.

 

 

     Російський хімік, один з авторів періодичної таблиці хімічних елементів. Автор 500 праць. У 1882 році Лондонське королівське товариство присудило золоті медалі Деві з формулюванням «За відкриття періодичних співвідношень атомних ваг» спільно Менделєєву і німецькому хіміку Лотару Юліусу Маєру.

     У 1861 році Менделєєв написав перший у Російській імперії підручник з органічної хімії.

     Дмитро Іванович Менделєєв — автор фундаментальних досліджень з хімії, фізики, метрології, метеорології, економіки, автор основних праць з повітроплавання, сільського господарства, хімічної технології, народної освіти та інших робіт.

 

Дмитро Менделєєв був нагороджений орденами:

  • Орден Святого Володимира I ступеня

  • Орден Святого Володимира II ступеня

  • Орден Святого Олександра Невського

  • Орден Білого Орла

  • Орден Святої Анни I ступеня

  • Орден Святої Анни II ступеня

  • Орден Святого Станіслава I ступеня

  • Орден Почесного Легіону

 

14 лютого -  День Святого Валентина

Якщо тебе ніколи не охоплювало бажання обійняти всю землю, приласкати бродячого собаку, підняти із землі зірваний листок і цілувати його — значить, ти ще не любив.

Новини. Події. Лютий

Заходи у бібліотеці у лютому:

4-24.02   Книжкова виставка "Коронація українського слова".

4-21.02   Віртуальна подорож "Школа радості" В.Сухомлинського".

                        (в рамках місячника педмайстерності)

04-05.02 День інформації "Ми - за безпечний Інтернет".

06-07.02 Інтерактивна правова гра "Країна Законів".

10-14.02 Перегляд поетичної літератури до дня Святого Валентина 

              "Мого життя найкраща мить..."

24-25.02 Тематичний огляд літератури

                "Я в серці маю те, що не

                вмирає..."(Л.Українка)

                Он-лайн кінозал "Обличчя

                української історії. Леся Українка"

 

“СОЛДАТИ АФГАНСЬКОЇ ВІЙНИ”

Так називається четверта книга смілянина Валерія Гогоренка, присвячена солдатам і офіцерам, які з честю виконали інтернаціональний борг. Автор знову спогадами повертається у минуле, щоб зберегти та увічнити подвиг співвітчизників. Молодим читачам бажає успіхів у навчанні, миру і здійснення мрій.

Автор подарував книгу бібліотеці гімназії під час зустрічі з гімназистами, присвяченій виводу військ із Афганістану

.

  Як День Святого Валентина

відзначають у різних країнах

 

     Валентинів день в Англії та Шотландії в старовину супроводжувався таким звичаєм. Молоді люди клали до мішечка відповідну їхньому числу кількість квитків, з позначеними на них іменами молодих дівчат; потім кожен виймав один такий квиток. Дівчина, ім'я котрої діставалось таким чином молодій людині, ставала на наступний рік його «Валентиною», а він — її «Валентином». Це передбачало на цілий рік відносини між молодими людьми, подібні до тих, що, за описом середньовічних романів, були між лицарем та його «дамою серця» (скрізь супроводжував її, складав їй сонети, грав на лютні тощо). Про цей звичай згадує у своїй знаменитій пісні шекспірівська Офелія. Ймовірно, він є ще дохристиянського походження. Ще донині Валентинів день в Шотландії та Англії дає молоді привід для різноманітних жартів та розваг.[3]

В Англії існувало повір'я, за яким перший мужчина, що його зустрічала дівчина 14 лютого, повинен був стати її Валентином — хоче вона цього чи ні. Але дівчата знайшли вихід із ситуації: цього дня вони гуляли з зав'язаними очима.

Італійці у День Святого Валентина вважають своїм обов'язком дарувати коханим солодощі. В Італії цей день так і називають — «солодкий».

Поляки цього дня відвідують Познань. Там, за повір'ям, лежать мощі Святого Валентина, а над головним престолом висить його чудодійна ікона. Поляки вірять, що проща до неї допомагає в любовних справах.

Німці вважають Валентина покровителем психічно хворих, прикрашають в цей день всі лікарні червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне Богослужіння.

В Японії на День св. Валентина жінки і дівчата дарують чоловікам і хлопцям солодощі, переважно шоколад. Хоча це «свято закоханих» подарунки отримують не лише коханці, але й начальники чоловічої статі від підлеглих статі жіночої. Загалом, святкування не відрізняється від аналогічних у Європі чи Америці. День св. Валентина особливо поширений серед молоді.

За матеріалами Вікіпедії.

 

Свято, яке ще маловідоме в Україні, яке так потрібно нашому сСвято, яке ще маловідоме в Україні. Та яке так потрібне суспільству. Цей день має стати поштовхом та прикладом для інших.  Нехай 17 лютого, це будуть флеш-моби і акції, але така масовість добрих та гарних вчинків цього дня не повинна залишитись непоміченою, без наслідків і ми впевненні, що у серцях людей прокинеться той світлячок, який буде дарувати добро кожному щодня!

 

ЗРОБИ СВІЙ «Реєстр гарних справ», де ми усі разом будемо формувати так звану базу даних добрих вчинків,

 

ТИ МОЖЕШ:

- віддавати речі, які тобі не потрібні, але так потрібні малозабезпеченим;

- нагодувати птахів, адже зараз так холодно і голодно їм;

- допомогти коштами хворим дітям - скриньки із пожертвами розміщені у аптеках міста;

- бути щедрим на посмішки і гарні слова;

- дякувати за проявлену увагу до тебе;

- зробити раптовий подарунок "ПРОСТО ТАК" (дрібничку, але головне - увага);

- позвонити бабусям і дідусям та запитати про їх справи

 

ТА ЩЕ ТИСЯЧУ ДОБРИХ СПРАВ,

ЗАВДЯКИ ЯКИМ СВІТ СТАНЕ КРАЩИМ!

 

17 лютого - день спонтанного прояву доброти.

Доброта — це чутливе, дружнє ставлення до людей; привітність, ласка, прихильність.

Тлумачний словник української мови.

 

bottom of page