top of page

Новини. Листопад.

9 листопада- День преподобного Нестора Літописця

День української писемності та мови

16 листопада - Міжнародний день толерантності

20 листопада - Всесвітній день дитини

21 листопада - День Гідності та Свободи 

23 листопада - День пам'яті жертв голодоморів

Листопад

Релаксаційний мікс

Михайло Хома

9 листопада - День української писемності та мови.
Мова — живий організм, який розвивається за своїми законами. Це нетлінний скарб століть, що передається від покоління до покоління і об’єднує минуле й прийдешнє. Це - спадкоємність не лише в межах роду, а й народу. Ще Вольтер писав, що всі основні європейські мови можна вивчити за шість років, а свою рідну мову треба вивчати все життя.
УВАГА!
7 листопада напередодні Дня писемності та мови та в рамках святкування 90-річчя Українського радіо, вчотирнадцяте відбудеться всеукраїнський диктант національної єдності.

Радіодиктант розпочнеться о 13:10. Його диктуватиме автор шкільних підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко, що вже є традицією.

Написання радіодиктанту супроводжуватиметься двогодинним марафоном у прямому ефірі.

Для учнів гімназії написання диктанту відбуватиметься у бібліотеці та кабінеті "Світлиця українського слова".

Запрошуємо всіх бажаючих!

16 листопада - Міжнародний день толерантності

Поговоримо про толерантність

Толерантність - повага, сприйняття та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості. Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті й переконань. Толерантність - це єдність у різноманітті.

Толерантність - це, передусім, активна позиція, що формується на основі визнання універсальних прав та основних свобод людини. (Ст.1 Декларації принципів толерантності).

 

Дітям про дітей і їх права!

20 листопада - Всесвітній день дитини

В Україні - 8 000 000 дітей!

У світі – понад 2 мільярди дітей, 8 мільйонів з яких – це маленькі українці. Кожен з них народжується з правами. Кожна дитина має право на освіту, право на здоров’я і належну медичну допомогу, право на ім’я та громадянство. Кожна дитина має право зростати у турботливому родинному середовищі та бути захищеною від жорстокого поводження та насильства.
Ці та інші права передбачені Конвенцією про права дитини, яка була прийнята резолюцією 44/25 Генеральної асамблеї ООН від 20 листопада 1989 року. Саме тому, щорічно, 20 листопада світова спільнота святкує Всесвітній день дитини.

Ця конвенція є основним міжнародним документом із захисту прав дітей. 193 країни, крім США та Сомалі, ратифікували конвенцію ООН про права дитини.

Україна взяла на себе ряд зобов’язань з покращення добробуту дітей, зокрема, підписавши Конвенцію ООН про права дитини.

 

WI-FI уже працює в бібліотеці

Що потрібно шкільній бібліотеці, коли вона і так одна з найкращих в Україні: першою запровадила автоматизовану систему управління й перейшла на електронні каталоги та картотеки? Першою набула статусу медіацентру. Завідувач бібліотеки І.І.Гичка - переможець багатьох фахових конкурсів, що свідчить про творчий підхід до справи, постійний пошук ідей для розвитку бібліотеки. Повернувшись із міжнародної науково-практичної конференції у Києві, де отримала Диплом  лауреата конкурсу в номінації “WEB-ресурс” і подяку за розвиток бібліотечної справи від міністра культури, задумалася, чим дивуватиме читачів далі? - Раптом відчинилися двері і доленосно пролунало: “А Wi-Fi тут працює?”

Світлана Остапова,

редактор гімназійної газети "Дзвоник"

Районний семінар шкільних бібліотекарів

відбувся на базі гімназійної медіатеки. "Інноватика в роботі шкільної бібліотеки" таку назву мав семінар. Гості ознайомилися із автомазиваною системою (АСУ) "Шкільна бібліотека", новими методами залучення дітей до читання та зацікавлення їх книгою. Методи "Печа-куча" та створені власноруч буктрейлери на дитячі книги справили враження і зацікавили шкільних бібліотекарів. Завідувачка бібліотекою познайомила присутніх із дослідницькою діяльністю шкільної бібліотеки, представши мультимедійні презентації "Як зробити українську книгу конкурентноспроможною на українському та світовому ринках", та ""Україно, читай! Як знову зробити українців читаючою нацією".

Під час семінару шкільні бібліотекарі ознайомилися із сайтом гімназійної бібліотеки, який у 2014 році було визнано на Всеукраїнському конкурсі "Шкільна бібліотека" одним із кращих сайтів, а завідувачка бібліотеки Ірина Іванівна отримала звання Лауреата Всеукраїнського конкурсу

Матеріали для інформаційних хвилинок.

21 листопада  - День гідності і свободи

 

Українці 21 листопада відзначатимуть День гідності і свободи, а 22 січня – День соборності. Про це йдеться в указах президента України Петра Порошенка, повідомляє прес-служба глави держави.

Як йдеться в указі про День гідності і свободи, таку дату вирішили встановити «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження і донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року і в листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору».

     Виховні години для старшокласників були проведені на центральній площі міста, яка майоріла прапорами України, а великий телеекран повертав присутніх на рік назад на МАЙДАН.

Книжкова виставка

"Збудуймо пам'яті незгаснучий собор"

Засвіти свічку пам'яті

 

 

Трагедія українського народу

23 листопада - День пам'яті жертв голодоморів

Голодомор – одна з найстрашніших катастроф в історії людства. За своїм вражаючим масштабом Голодомор можна порівняти тільки з втратами нашого народу від Другої світової війни. 

        Сьогодні голодомор - не історична давнина, а глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам’ять і його очевидців.  Нині на всіх громадянах незалежної України лежить величезна відповідальність перед полеглими нашими співвітчизниками - зберегти пам’ять про жертви голодомору. Ми повинні винести належні уроки з трагічних подій історії, щоб не допустити їх у майбутньому. 

      З 22 по 29 листопада у бібліотеці були проведені уроки пам'яті, учасниками яких стали всі учні гімназії. Про причини і наслідки Голодомору розповідали директор гімназії, бібліотекар, класні керівники. Учні ділилися спогадами своїх рідних про ті страшні роки. Не стримуючи сліз, дивилися он-лайн фільми "Голодомор" та "Свіча" у виконанні Оксани Білозір.

     Хвилиною мовчання вшанували пам'ять невинноубієнних голодом 33-го року.

 

bottom of page